Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos

Jei su galima korupcinio pobūdžio veika susiduria techninės apžiūros kontrolierius

Techninės apžiūros kontrolierius, jeigu, atlikdamas savo darbo pareigas, tiesiogiai ar netiesiogiai gauna pasiūlymą pasipelnyti (nepriklausomai, nuo to, kuris asmuo siūlo – transporto priemonės valdytojas, kitas asmuo, kitas kontrolierius) ar padaryti kitą galbūt korupcinio pobūdžio veiką, privalo:

 • aiškiai pareikšti ir savo elgesiu parodyti asmeniui, kad netoleruoja pasipelnymo ir to nedarys, ir nurodyti, kad kontrolieriui už pareigų atlikimą mokamas darbo užmokestis;
 • įspėti pasipelnyti siūlantį asmenį, kad jo veika gali būti traktuojama kaip neteisėta, jis daro nusikaltimą, už kurį yra nustatyta baudžiamoji atsakomybė, o jam nesiliovus – kontrolierius pradės nusikalstamos veikos fiksavimo procedūrą ir telefonu informuos kompetentingą teisėsaugos instituciją (STT, Teritorinę policijos įstaigą).

 

Jei su galima korupcinio pobūdžio veika susiduria transporto priemonės valdytojas

Transporto priemonės valdytojas, jei turi pagrįstų įtarimų, kad jo transporto priemonės apžiūrą atliekantis kontrolierius tiesiogiai ar netiesiogiai siūlo (provokuoja) dalyvauti korupcinio pobūdžio nusikalstamoje veikoje, privalo:

 • vienareikšmiškai atsisakyti dalyvauti kontrolieriaus siūlomoje (provokuojamoje) galbūt nusikalstamoje veikoje, pareikalauti, kad jis tokius siūlymus (provokavimą) nutrauktų;
 • žodžiu įspėti kontrolierių, kad jo veiksmai yra neteisėti ir už tokią veiką yra nustatyta baudžiamoji atsakomybė. Papildoma informacija valdytojui.

Jeigu po žodinio įspėjimo  kontrolierius toliau tiesiogiai ar netiesioginiai provokuoja dalyvauti korupcinio pobūdžio nusikalstamoje veikoje, būtume labai dėkingi, jei apie tai nedelsdami praneštumėte pasitikėjimo telefonu 8 800 77008. Taikomosios poveikio priemonės bus efektyvesnės, jei įmonės vadovui būtų parašytas pareiškimas, kuriame būtų nurodyti transporto priemonės valdytojo asmens duomenys, kuo smulkiau ir detaliau aprašyti kontrolieriaus, kuris įtariamas tiesiogiai ar netiesiogiai siūlęs (provokavęs) dalyvauti korupcinio pobūdžio nusikalstamoje veikoje, veiksmus ir siūlymus (provokavimo požymius), nurodyti kontrolieriaus vardą, pavardę. Jei reikalinga pagalba surašant pareiškimą, transporto priemonės valdytojas gali kreiptis į stoties vadovą ar kitą kompetentingą stoties darbuotoją, kurie visada suteiks būtiną pagalbą.

Transporto priemonės valdytojo surašytą ir pasirašytą pareiškimą priėmęs atsakingas stoties darbuotojas po valdytojo parašu užrašo datą, laiką minučių tikslumu, savo pareigas, vardą, pavardę ir pasirašo. Jeigu tuo metu nėra stoties vadovo, pareiškimą ne vėliau kaip per tris darbo dienas prašome pateikti įmonės vadovui.

Transporto priemonių valdytojai informuojami, kad:

Privalomosios techninės apžiūros kontrolieriams draudžiama daryti ir skatinti daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas (kyšininkavimas, prekyba poveikiu, papirkimas, piktnaudžiavimas, pareigų neatlikimas ir kt.), inter alia:

 • Savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pažadėti ar susitarti priimti kyšį.
 • Reikalauti ar provokuoti duoti kyšį:
  –  pateikti transporto priemonės valdytojui iškreiptą, neteisingą, nevisapusišką informaciją apie jo privalomai techninei apžiūrai pateiktos transporto priemonės techninę būklę, kitokį transporto priemonės neatitikimą techniniams reikalavimams, kitokią informaciją, susijusią su valdytoju, jo transporto priemone, jos technine apžiūra ar klaidingai informuoti valdytoją apie didesnes, griežtesnes jam taikytinas sankcijas, atsakomybę, sunkesnes pasekmes, negu numatyta teisės aktuose, kitaip jį klaidinti,
  –  pateikti transporto priemonės valdytojui informaciją apie platesnius savo įgalinimus privalomosios techninės apžiūros srityje ir (ar) galimybę taikyti poveikio priemones, negu yra suteikti; viršyti suteiktus įgalinimus.
 • Priimti kyšį už teisėtą ar neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant kontrolieriaus pareigas.
 • Tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlyti, pažadėti ar susitarti duoti arba duoti kyšį, siekiant, kad kitas asmuo, pasinaudodamas savo įgaliojimais, kitais ryšiais paveiktų kitą kontrolierių, kad šis teisėtai ar neteisėtai veiktų ar neveiktų vykdydamas savo funkcijas.
 • Tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlyti, pažadėti, tartis duoti arba duoti kyšį, siekiant, kad kitas kontrolierius teisėtai ar neteisėtai veiktų ar neveiktų vykdydamas savo funkcijas.
 • Papirkti, tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlant, pažadant ar susitariant duoti kyšį kitam kontrolieriui, už pageidaujamą teisėtą ar neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant savo tiesiogines funkcijas.
 • Pažadėti paveikti arba kitokiais būdais paveikti kitą kontrolierių, kad šis teisėtai ar neteisėtai veiktų ar neveiktų vykdydamas savo tiesiogines funkcijas;
 • Klastoti Centrinės techninės apžiūros duomenų bazės (CTADB) duomenis, dokumentus ar disponuoti suklastotu dokumentu; į CTADB įvesti žinomai klaidingus duomenis,
 • Po nustatyta tvarka atliktos metrologinės patikros, kalibravimo nustatyti kitus (klastoti) matavimo priemonių, kitos matavimo įrangos parametrus arba pakeisti ar panaikinti duomenis ir (ar) rodmenis ir pan..
 • Savo ar kitų asmenų naudai neteisėtai įtakoti kito kontrolieriaus veiklą, siekiant priversti jį atsisakyti teisėtų veiksmų ar atlikti neteisėtus veiksmus.
 • Kitaip, nei aptarta, provokuoti, reikalauti, tartis ar sudaryti prielaidas atsirasti korupcinio pobūdžio nusikalstamoms veikoms, nustatytoms Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 28-jame skyriuje ir kituose įstatymuose.

Nugalėkime korupciją kartu!