Padangų žymėjimo ABC: ką reiškia raidės, skaičiai, simboliai

Kiekvienas gamintojas stengiasi pabrėžti savo padangų privalumus. Tačiau yra dalykų, kurie bendri visiems gamintojams. Tai – pagal Europos Sąjungos reikalavimus nuo 2012 m. įvesta bendra visų padangų žymėjimo tvarka. Ji leidžia svarbiausius padangų parametrus vertinti objektyviai. Šiuos dalykus primena 15min.lt.

 

Ką pasako padangų etiketės

Kaip teigia „Michelin“ atstovas Paulius Gaurilčikas, rinkdamasis padangas kiekvienas vairuotojas pirmiausia turėtų įdėmiau pažvelgti į jos etiketę. Jose nurodyti skaičiai, informuojantys apie padangos matmenis: plotį milimetrais, aukštį (procentinę išraišką nuo pločio) ir ratlankio skersmenį coliais. Pavyzdžiui 225/45/17.

 

kaip_skaityti_padanga

 

etikete_klijuojama_ant_padangos

Blogiausią konkrečios padangos savybės įvertinimą žymi G raidė (ryškiai raudona spalva). O triukšmingumas matuojamas decibelais. Dažniausiai laikoma, kad iki 68 dB skleidžianti padanga yra tyli. Jei etiketėje pavaizduotas triukšmo indeksas didesnis nei 70, ši padanga kels daugiau triukšmo. Arba dar paprasčiau. Jei triukšmingumas pažymėtas viena juoda bangele, padanga yra tylesnė nei reikalauja ES standartas.

padangos_zymejimai

 

padangos_lentele

 

Jeigu padangos apkrovos indeksas yra 80, viena padanga gali saugiai išlaikyti 450 kg, tad automobilis su kroviniu neturėtų sverti daugiau kaip 1800 kg.

padangos_indeksas

Jis žymimas dviejų ar trijų skaitmenų kombinacija, paprastai svyruojančia nuo 60 iki 120. Šio indekso vieta ant padangos šono dažniausiai būna netoli jos matmenų. Maksimalus leistinas svoris vienai padangai kartais būna išreikštas ir kilogramais, parašytas šalia max. load.