Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Šilumos energetikos darbuotojų sertifikavimas

 • Energetikos darbuotojų kvalifikaciniai reikalavimai (PDF)
 • Energetikos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo reikalavimai (PDF)
 • Šilumos energetikos darbuotojų atestavimo kainos be PVM (PDF)

Specialieji reikalavimai šilumos energetikos sektoriaus darbuotojams

P PR EDA 10-19-101 – Specialieji reikalavimai šilumos energetikos sektoriaus darbuotojams

Energetikos darbuotojų kategorija Atestavimo sritis ir suteikiamos teisės
1. Šilumos įrenginių eksploatavimas 
Energetikos įmonių, eksploatuojančių šilumos įrenginius, vadovai, filialų vadovai ar jų įgalioti asmenys, atsakingi už šilumos įrenginių1 eksploatavimo organizavimą įmonėje Organizuoti šilumos įrenginių1 eksploatavimą.
Energetikos įmonių struktūrinių padalinių3 vadovai ar juos pavaduojantys asmenys, atsakingi už šilumos įrenginių1 eksploatavimą Vadovauti šilumos įrenginių1 eksploatavimo4 (technologinio valdymo, techninės priežiūros, remonto, matavimo, bandymo, paleidimo ir derinimo) darbams.
Energetikos įmonių padalinių vadovai, atsakingi už šilumos įrenginių1 eksploatavimą Vadovauti energetikos įmonės padalinio šilumos įrenginių1 eksploatavimo4 (technologinio valdymo, techninės priežiūros, remonto, matavimo, bandymo, paleidimo ir derinimo) darbams.
Šilumos įrenginius1 eksploatuojantys darbuotojai (inžinieriai, specialistai, operatoriai, mašinistai ir pan.)  Eksploatuoti4 (technologiškai valdyti, techniškai prižiūrėti, remontuoti, matuoti, bandyti, paleisti ir derinti) šilumos įrenginius1.
Šilumos įrenginių1 apsaugos, automatikos, signalizacijos ir valdymo sistemas5 eksploatuojantis elektrotechnikos darbuotojas6 Eksploatuoti4 (technologiškai valdyti, techniškai prižiūrėti, remontuoti, matuoti, bandyti, paleisti ir derinti) šilumos įrenginių1 apsaugos, automatikos, signalizacijos ir valdymo sistemas5.
2. Šilumos vartojimas
Asmuo, atsakingas už įmonės ar pastato šilumos įrenginių eksploatavimo organizavimą (asmuo, atsakingas už šilumos ūkį) Organizuoti įmonės ar pastato šilumos vartojimo įrenginių eksploatavimą.
Pastato šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojo struktūrinių3 padalinių vadovai ar jų įgalioti asmenys, atsakingi už pastato šilumos punktų, šildymo ir karšto vandens sistemų eksploatavimą Vadovauti pastato šilumos punktų, šildymo ir karšto vandens sistemų eksploatavimo4 (technologinio valdymo, techninės priežiūros, remonto, matavimo, bandymo, paleidimo ir derinimo) darbams.
Pastato šilumos punktus, šildymo ir karšto vandens sistemas, eksploatuojantys specialistai, darbininkai Eksploatuoti4 (technologiškai valdyti, techniškai prižiūrėti, remontuoti, matuoti, bandyti, paleisti ir derinti) pastato šilumos punktus, šildymo ir karšto vandens sistemas.
3. Šilumos objektų ir įrenginių įrengimas
Energetikos įmonių vadovai ar jų įgalioti asmenys, atsakingi už šilumos1 įrenginių įrengimo organizavimą Organizuoti šilumos įrenginių1 įrengimą.
Šilumos įrenginius1 įrengiantys specialistai, darbininkai Įrengti, bandyti, derinti, paleisti šilumos įrenginius1.

 

 1. Nurodyti konkretų šilumos įrenginių tipą ir parametrus, pvz.: šilumos įrenginiai iki 25,5 MPa ir iki 450 MW galios, šilumos tinklai iki 500 mm ir didesnio sąlyginio skersmens DN.
 2. Atestavimo tvarką pasirenka energetikos įmonė.
 3. Struktūriniai padaliniai yra ne įmonės teritorijoje ir savo sudėtyje turi pavaldžių padalinių.
 4. Galima nurodyti ir atskiras eksploatavimo darbų rūšis, pvz., „technologinis valdymas“.
 5. Galima nurodyti ir atskiras atestavimo sritis, pvz., „šilumos įrenginių apsaugos sistemų eksploatavimas“.
 6. Saugos eksploatuojant elektros įrenginius taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. 1-100 (Žin., 2010, Nr. 39-1878), nustatyta tvarka atestuojamiems elektrotechnikos darbuotojams gali būti suteiktos šios apsaugos nuo elektros kategorijos: PK, VK, AK.
 7. Sąvoka „Energetikos įmonė“ suprantama taip, kaip ji apibrėžta Energetikos įstatymo 2 straipsnio 6 dalyje.

Dokumentai

 • Šilumos vartojimas: Paraiškos 1 forma (PDF) (MS Word)
 • Šilumos objektų ir įrenginių įrengimas: Paraiškos 1 forma (PDF) (MS Word)
 • Šilumos įrenginių eksploatavimas: Paraiškos 2 forma (PDF) (MS Word)
 • Profesinės (darbo) veiklos aprašymas: (PDF) (MS Word)
 • Sutartis dėl sertifikavimo: (PDF) (MS Word)

PASTABA. Pildant dokumentus „MS Word“ formatu, reikia aktyvuoti makrokomandas ir „Active X“ valdiklius
(Saugos įspėjimai -> Parinktys -> Saugos įspėjimai: makrokomandas ir Active X -> Įgalinti šį turinį -> GERAI)