Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

EEE šalių privalomosios techninės apžiūros pripažinimas

EEE-saliu-privalomosios-TAP

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatos pagal Lietuvos transporto saugos administracijos nustatytas sąlygas ir tvarką leidžia pripažinti Lietuvos Respublikoje įregistruotų motorinių transporto priemonių ir jų priekabų (toliau – transporto priemonė) privalomąją techninę apžiūrą (toliau – apžiūra), atliktą Europos ekonominės erdvės šalyse (toliau – EEE šalys).

EEE šalių techninės apžiūros įmonių, kurios gali atlikti Lietuvos Respublikoje įregistruotų transporto priemonių apžiūrą, sąrašas skelbiamas Lietuvos transporto saugos administracijos www.ltsa.lrv.lt  ir Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos www.vta.lt  interneto svetainėse.

Dėmesio! Vadovaujantis Lietuvos transporto saugos administracijos 2019 m. gruodžio 30 d. įsakymu 2BE-483, techninės apžiūros įmonės Lietuvoje pripažinimą atlieka iki 2020-03-31. Nuo 2020-04-01 EEE šalių įmonės, atitinkančios teisės aktų reikalavimus ir pageidaujančios toliau atlikinėti Lietuvos Respublikoje įregistruotų transporto priemonių apžiūrą, įstatymo nustatyta tvarka sudarys sutartį dėl automatinio apžiūros duomenų perdavimo į Centralizuotąją techninės apžiūros duomenų bazę.

Apžiūros pripažinimui privalomi pateikti dokumentai:

  • Transporto priemonės valdytojo rašytinis prašymas pripažinti EEE šalyje atliktą techninę apžiūrą;
  • N2, N3 ir O4 klasių transporto priemonėms, transporto priemonės junginiui N3 + O4 – dokumentas, kuriuo patvirtinama, kad sumokėtas mokestis už Lietuvos Respublikoje įregistruotas krovinines transporto priemones;
  • Lietuvos Respublikos ar kitos Europos Sąjungos valstybės narės draudimo įmonės arba tokios įmonės filialo išduoto galiojančio valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimo (poliso) kopija.

Dokumentai pateikiami mūsų įmonei elektroniniu paštu pripazinimas@tuvlita.lt, tiesiogiai arba registruotu laišku adresu: UAB „TUVLITA“, Lentvario g. 7A, LT-02241, Vilnius-53.

Apžiūros pripažinimo tvarka

Valdytojui pateikus visus reikiamus dokumentus ir nustatyta tvarka iš Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos gavus dokumentą (protokolą) apie transporto priemonei atliktą apžiūrą, dokumentus įvertinsime, priimdami sprendimą dėl EEE šalies techninės apžiūros įmonėje atliktos apžiūros pripažinimo arba jos nepripažinimo, ir apie tai informuosime valdytoją prašyme nurodytais kontaktais.

Pripažinę EEE šalies techninės apžiūros įmonėje atliktą transporto priemonės apžiūrą ir valdytojui sumokėjus paslaugos mokestį už pripažinimo procedūrą, pripažinimą apie atliktą apžiūrą patvirtinsime Centralizuotoje techninės apžiūros duomenų bazėje.

Apmokėjimas už techninės apžiūros pripažinimą

 Paslaugos pavadinimas Įmokos kodas Kaina Eur su PVM
Už transporto priemonės privalomosios techninės apžiūros atlikimo Europos ekonominės erdvės šalyse pripažinimo procedūrą transporto priemonės klasei:
1. M1, M2,M3, N1, O1, O2, O3,L1, L2, L3, L4, L5, L6, L7 1102 9,00
2. N2, N3 ir O4 1103 14,00

 

Apmokėti galima grynaisiais arba kortele įmonės buhalterijoje, arba pavedimu. Išrašome PVM sąskaitą faktūrą.

Atsiskaitant pavedimu, mokėjimo dokumente nurodoma:

  • Gavėjas (UAB „TUVLITA“);
  • Įmonės kodas (110584095);
  • Įmokos kodas (atitinkamai pagal transporto priemonės klasę – 1102 arba 1103);
  • Mokesčio pavadinimas / mokėjimo paskirtis („Už TA pripažinimą EEE“ ir būtinai nurodomas transporto priemonės, už kurią mokamas mokestis, valstybinis numeris);
  • Gavėjo sąskaita (AB SEB bankas, banko kodas 70440; atsiskaitomoji sąskaita LT08 7044 0600 0109 5181).