Investicijos į saugą darbe apsimoka!

  • Atlikus tyrimus ES įmonėse, paaiškėjo, kad geras saugos darbe valdymas turi teigiamą poveikį geresniems įmonių veiklos rezultatams ir didesniam pelnui.
  • Rūpestis darbuotojų sauga negali būti paremtas tik finansinėmis paskatomis, nes tai – kasdienė socialiai atsakingos įmonės veiklos sritis, reikalaujanti nuolatinio dėmesio ir supratimo.

vingio

Saugus darbas – nauda Jūsų verslui

Dauguma žinomiausių pasaulio kompanijų, tarp kurių ir mūsų klientai Lietuvoje, saugos darbe klausimams skiria ypatingą dėmesį.

Į saugą investuojančių įmonių veikla yra sėkmingesnė ir tvaresnė. Geras saugos darbe procesų valdymas teigiamai veikia ir kitas svarbias įmonės valdymo sritis, o saugios darbo sąlygos labiau motyvuoja darbuotojus.

Vidutinis 2,2 karto investicijų grąžos rodiklis į saugesnes darbo sąlygas ES įmonėse yra patvirtintas oficialiais mokslininkų tyrimais*.

Aplaidumas DSS srityje kainuoja

Dėl prasto saugos ir sveikatos valdymo įmonės patiria papildomų išlaidų.

Skaičiavimų ES šalyse duomenimis, su nelaimingais atsitikimais darbe ir prasta darbuotojų sveikata susijusios išlaidos svyruoja nuo 2,6 iki 3,8 proc. šalies BVP.

Visa tai – išlaidos dėl prarastų darbo dienų, baudos, sutrikusi ar sustabdyta gamyba, padidėję socialinių įmokų tarifai, neigiama vieša informacija žiniasklaidoje, prarasti klientai ir nutrauktos perspektyvios sutartys.

* Informacijos šaltinis: Calculating the international return on prevention for companies | www.issa.int/rop