Ar Jūsų automobilis saugus?

Įvairios patikros Lietuvos keliuose rodo, kad vis dar daug vairuotojų apie savo automobilio technines problemas nieko nenutuokia ar jų nesureikšmina: netvarkingų transporto priemonių  per tokias patikras būna apie 40 proc. Atsižvelgdami į tai, kad vidutinis lengvųjų automobilių amžius Lietuvoje yra 14 metų, ekspertai ragina vairuotojus dažniau pasitikrinti savo transporto priemonių techninę būklę.

Ar-Jusu-automobilis-saugus_01

14 metų ir senesnės mašinos sudaro beveik 60 proc. Lietuvos automobilių parko, o inžinierių teigimu, bendrosios techninė būklės požiūriu šiandieninių lengvųjų automobilių kritinis amžius yra 9–12 metų, o po šios ribos traumų ir žūties rizika avarijos atveju pradeda intensyviai didėti. Tokių „senukų“, palyginti su 2–4 metų automobiliais, skaudžių padarinių avarijos metu tikimybė išauga 1,5–2 kartus, jie turi daugiau didelių techninių trūkumų, dėl kurių rizika pakliūti į eismo įvykį yra apie 50-60 proc. didesnė.

Be to, maždaug pusę metų seno automobilio techninė būklė išlieka nepakitusi, po to ima blogėti ir jau po 9 mėnesių tokiu automobiliu tampa 1,5 karto pavojingiau važinėti nei pirmuosius 6 mėnesius po techninės apžiūros.

Beveik visose Vakarų Europos šalyse po tam tikro laiko (paprastai 6-10 metų)  techninės apžiūros atliekamos kasmet.

Būtinumą labiau rūpintis savo transporto priemonėms iliustruoja ir tas faktas, kad prieš privalomą apsilankymą techninės apžiūros centre trūkumus pašalina tik mažiau nei pusė visų automobilių savininkų.

Taigi vienintelis būdas išvengti techninių grėsmių ar bent jau jas sumažinti – reguliariai tikrinti automobilio techninę būklę. Kviečiame pasinaudoti mūsų teikiamomis paslaugomis.