Aplinkos apsaugos zonų lipdukai vykstantiems į Vokietiją

Mūsų įmonėje Jūs galite užsisakyti specialius lipdukus, kuriais ženklinami mažai aplinką teršiantys lengvieji automobiliai, autobusai ir sunkvežimiai. Lipdukai suteikia teisę įvažiuoti į Vokietijos didžiuosiuose miestuose atitinkamais kelio ženklais pažymėtas aplinkos apsaugos zonas.

Automobilis / autobusas
(visų klasių)

27 Eur

Vokietija, siekdama išvengti nepageidaujamos aplinkos taršos, nuo 2008 m. sausio 1 d. Berlyno, Kelno, Hanoverio, Frankfurto prie Maino ir daugelyje kitų miestų (daugiau >>) įkūrė aplinkos apsaugos zonas.

Aplinkos apsaugos zonos yra žymimos atitinkamais kelio ženklais. Į šias aplinkos apsaugos zonas įvažiuoti suteikta teisė tik mažai aplinką teršiančioms ir atitinkamais lipdukais pažymėtoms transporto priemonėms.

Kelio ženklai, žymintys aplinkos apsaugos zonas:

2_3_1 kelio zenklai 1

Lipdukų, kuriais ženklinamos mažai aplinką teršiančios transporto priemonės, pavyzdžiai:

2_3_1 kelio zenklai 2

Į aplinkos apsaugos zonas gali įvažiuoti tik transporto priemonės, atitinkančios mažiausiai 2-osios taršos kenksmingųjų medžiagų grupės reikalavimus. Transporto priemonės, atitinkančios 2–4 taršos kenksmingųjų medžiagų grupių reikalavimus, ženklinamos nustatyto pavyzdžio ir spalvos neblunkančiais, apsunkinto padirbimo ir suyrančiais, bandant juos perklijuoti (nuplėšti), lipdukais:

  • 2-osios taršos kenksmingųjų medžiagų grupės – raudonos spalvos lipduku;
  • 3-iosios taršos kenksmingųjų medžiagų grupės – geltonos spalvos lipduku;
  • 4-osios taršos kenksmingųjų medžiagų grupės – žalios spalvos lipduku.

Lipduką išduodanti institucija jo atitinkamame laukelyje neblunkančiu rašalu įrašo transporto priemonės valstybinį numerį.
Ženklinant transporto priemonę, lipdukas priklijuojamas vidinėje automobilio priekinio stiklo dešinėje pusėje, gerai matomoje vietoje.
Išduotas transporto priemonei lipdukas galioja visų Vokietijos miestų pažymėtose aplinkos apsaugos zonose.
Įvažiuojant į Vokietijos Respublikos teritoriją, minėtas lipdukas nėra būtinas, tačiau jis privalomas transporto priemonėms, kuriomis norima įvažiuoti į vieną iš kelio ženklais pažymėtų aplinkos apsaugos zonų.

Lipdukų išdavimo sąlygos

Siekiant išvengti klaidų įforminant išsiunčiamas paraiškas dėl lipduko išdavimo mūsų partneriams Vokietijos TUV, Jūsų prašymą lipdukui įsigyti priimame tik atsižvelgdami į žemiau pateiktą lentelę:

Lipdukų užsakymai priimami tokiais būdais:

  • UAB „TUVLITA“ administracijoje (Lentvario g. 7A, Vilniuje) darbo dienomis 8.00–12.00 ir 13.00–15.00. Užpildomas nustatytos formos prašymas ir pateikiamas automobilio registracijos liudijimas.
  • Elektroniniu paštu info@tuvlita.lt atsiunčiamas užpildytas nustatytos formos prašymas (daugiau >>) ir nuskenuotas automobilio registracijos liudijimas.

Lipduko gavimo terminai: 2 savaitės.

Apmokėjimo sąlygos:

Apmokėti galima grynaisiais pinigais arba kortele įmonės buhalterijoje ir pavedimu. Jums pageidaujant, išrašome PVM sąskaitą faktūrą.

Rekvizitai:

UAB „TUVLITA“
įmonės kodas 110584095
a. s. LT087044060001095181
AB SEB bankas
banko kodas 70440

PASTABA. Mokėjimo dokumente nurodykite mokėjimo paskirtį („už lipduką, valst. Nr. __“).