Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Automobilių SND balionų patikra

 • Automobiliuose sumontuotai suskystintų naftos dujų (SND) įrangai yra keliami specifiniai saugos reikalavimai.
 • Mūsų ekspertai atlieka automobilių SND balionų patikras, pratęsia baliono eksploatavimo galiojimo terminą.

SND balionų galiojimo terminas

SND baliono eksploatavimo galiojimo laikas turi būti nurodytas ant baliono pritvirtintos gamintojo plokštelės. Jeigu ant gamintojo plokštelės nurodyta tik baliono pagaminimo data, laikoma, kad kita baliono patikra turi būti atlikta ne vėliau kaip po 10 (dešimt metų) nuo jo pagaminimo datos.

Patikrinus SND balioną, kurio eksploatavimo galiojimo laikas pasibaigęs ir nustačius, kad balionas techniškai tvarkingas, ant baliono gamintojo plokštelės (identifikavimo lentelės) yra daroma speciali žyma apie baliono eksploatavimo galiojimo laiko pratęsimą ir išduodamas patikrinimą atlikusios įgaliotos įstaigos dokumentas.

SND balionų patikra ir galiojimo termino pratęsimas

Pagal teisės aktų reikalavimus, SND balionus tikrinti ir pratęsti jų eksploatavimo galiojimo laiką gali tik įgaliota įrenginių techninės būklės tikrinimo įstaiga (šiuos reikalavimus atitinka ir UAB „TUVLITA“ Technikos kontrolės tarnyba).

Įgaliotų įstaigų, galinčių tikrinti ir pratęsti transporto priemonių SND balionų eksploatavimo galiojimo laiką, sąrašas pateiktas Lietuvos transporto saugos administracijos tinklalapyje.

Atliekame automobilių SND balionų patikrinimus šiuose servisuose:

AB „Suskystintos dujos“
Baltosios Vokės g. 35, Vilnius
Tel. (8 5) 260 2018

UAB „Kretingos smagratis“
Vytauto g. 120, Kretinga
Tel. mob.: (8 688) 26 888; (8 688) 57 221

UAB „Autoarka
Sedos g. 30, Telšiai
Tel. (8 444) 67 330, mob. (8 698) 49 978

UAB „Jozita“

Žalgirio g. 2A, Klaipėda
Tel. mob. (8 687) 33616

Šolių km., Šilalės r.
Tel. (8 449) 75 005, mob. (8 616) 12 805

AB „Suskystintos dujos“
Birbinčių g. 84, Kiškėnų km., Klaipėdos r.,
Tel. (8 46) 39 2902, mob. (8 687) 33 616; (8 623) 00 233

Automobilių SND balionų savininkai, pageidaujantys atlikti SND balionų techninės būklės tikrinimą, turi kreiptis tiesiogiai į nurodytas įmones (servisus).

Balionų tikrinimo laiką ir kainą nustato nurodytos įmonės (servisai).

Techniniai reikalavimai SND balionams

Automobilių SND balionai turi atitikti Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2008 m. liepos 29 d. įsakymu Nr. 2B-290 „Dėl Techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimų“ patvirtintus techninius reikalavimus, kurių kodas – 1303.

Kodo 1303 techniniai reikalavimai:

 1. Identifikavimo lentelė turi būti pritvirtinta matomoje vietoje.
 2. Patikros data turi galioti transporto priemonės techninės apžiūros metu.
 3. Balionas turi būti patikimai pritvirtintas numatytais tvirtinimo elementais.
 4. Neturi būti didesnių pažeidimų dėl korozijos ar mechaninio poveikio.
 5. Apatinis žemiausias baliono taškas negali būti žemiau kaip 200 mm nuo važiuojamosios dalies paviršiaus.
 6. Balionas negali būti sumontuotas variklio skyriuje.
 7. Du ir daugiau dujų balionų vienoje transporto priemonėje turi būti sujungti lygiagrečiai.

SVARBU. Automobilio su SND įranga techninės apžiūros metu bet kurio iš čia nurodytų reikalavimų netenkinimas yra laikomas dideliu trūkumu.

PASTABOS

 1. Jeigu nėra galimybės apžiūrėti identifikavimo lentelės, galima pateikti dujų baliono kilmės dokumentus, jeigu yra žymos ant dujų baliono.
 2. Tuo atveju, kai baliono identifikavimo lentelėje yra nurodyta tik pagaminimo data, kita baliono patikra turi būti atlikta ne vėliau kaip po 10 metų nuo jo pagaminimo.
 3. Tuo atveju, kai baliono techninė būklė patikrinta įgaliotos institucijos, žymenys apie kitą patikrinimo datą turi būti nurodyti identifikavimo lentelėje ir tai patvirtinta patikrinimą atlikusios įmonės išduotu dokumentu.

Jei norėtumėte paklausti mūsų ekspertų apie saugų automobilinių SND balionų eksploatavimą ir jų patikras, prašome su mumis susisiekti nurodytais kontaktais.