Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Potencialiai pavojingų įrenginių techninės būklės kontrolė

  • Potencialiai pavojingi įrenginiai – padidintos rizikos žmonių gyvybei ir aplinkai šaltiniai, kurių techninei saugai ir jos kontrolei keliami padidinti reikalavimai.

Technine-sauga_02

Kas yra potencialiai pavojingi įrenginiai?

Potencialiai pavojingi įrenginiai (PPĮ) – tai įrenginiai, kurie gali sukelti pavojų žmonių gyvybei, sveikatai ar aplinkai dėl juose sukauptos energijos arba vykstančių procesų ir kuriems reikalinga LR potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymo nustatyta priežiūra (nuolatinė priežiūra ir periodiniai patikrinimai).

PPĮ priskiriami ir jų valdymo, signaliniai, blokavimo bei apsaugos įtaisai, kontroliniai matavimo prietaisai.

Dažnai vartojama neformali sąvoka – registruojami PPĮ, nes įrenginius, viršijančius nustatytus specialiuosius techninius parametrus (juos rasite šiame puslapyje toliau), privaloma įregistruoti PPĮ registre, kurį administruoja Valstybinė darbo inspekcija (daugiau >>).

Kodėl privaloma tikrinti potencialiai pavojingus įrenginius?

Siekiant užtikrinti PPĮ saugų eksploatavimą pagal LR potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymo nuostatas, visų PPĮ techninė būklė privalo būti patikrinta prieš pirmo naudojimo pradžią ir vėliau tikrinama periodiškai.

Atliekant PPĮ techninės būklės patikrinimus, nustatoma, ar įrenginiai atitinka jų priežiūros norminių aktų ir gamintojų techninių dokumentų reikalavimus. Patikrinimų metu atliekamos eksploatuojamų įrenginių apžiūros, bandymai ir tyrimai. Kiekvienai PPĮ kategorijai yra nustatytos specifinės periodinių patikrinimų rūšys ir terminai, kuriuos rasite toliau.

Teisę atlikti PPĮ techninės būklės patikrinimus turi įgaliotos ir akredituotos įrenginių techninės būklės tikrinimo įstaigos.

Jei Jums reikalingas tik patikros lipdukas, kreipkitės kitur, mes atliekame tik objektyvius PPĮ techninės būklės tikrinimus.

Privalomieji potencialiai pavojingų įrenginių techninės būklės patikrinimai

UAB „TUVLITA“ Technikos kontrolės tarnyba turi suteiktus įgaliojimus šiai veiklai ir yra akredituota Lietuvos nacionalinio akreditavimo biuro pagal LST EN ISO/IEC 17020:2012 reikalavimus kaip A tipo kontrolės įstaiga. Akreditacijos pažymėjimas – Akreditavimo pazymejimas ir akreditavimo sritis (Priedas Nr. 1) ir (Priedas Nr. 2).

Atliekame toliau nurodytų potencialiai pavojingų įrenginių grupių ir kategorijų privalomuosius techninės būklės patikrinimus.

Garo ir vandens šildymo katilų patikra. Daugiau informacijos>>>

Slėginių indų patikra. Daugiau informacijos>>>

Pavojingų medžiagų slėginių vamzdynų, slėginių garotiekių ir karšto vandens vamzdynų patikra. Daugiau informacijos>>>

Pavojingų medžiagų talpyklų patikra. Daugiau informacijos>>>

Liftų patikra. Daugiau informacijos>>>

Eskalatorių patikra. Daugiau informacijos>>>

Kėlimo įrenginių patikra. Daugiau informacijos>>>

Degiąsias dujas naudojančių pramoninių įrenginių patikra. Daugiau informacijos>>>