Profesinės rizikos vertinimas

Kertinis saugos darbe proceso elementas

Rizikos vertinimas yra esminis saugos darbe valdymo elementas, nes žinant pavojus galima tinkamai nuo jų apsaugoti darbuotojus, išvengti nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų. 

Dažnai laikomasi klaidingos nuostatos, kad rizikos vertinimas yra vienkartinis procesas, kylantis tik iš teisės aktų nuostatų reikalavimų. Periodiškai identifikuojant ir įvertinant darbo aplinkoje kylančius rizikos veiksnius, laiku įgyvendinamos prevencinės priemonės, kurios užtikrina saugias ir sveikas darbo sąlygas.

Išskiriame 7 pagrindinius rizikos vertinimo žingsnius: 
  1. Atliekamų darbų, naudojamos įrangos ir procesų klasifikavimas.
  2. Esamų ir galimų rizikos veiksnių bei pavojingų situacijų identifikavimas, informacijos surinkimas. Darbų plano parengimas.
  3. Rizikos veiksnių ir pavojų įvertinimas, modeliavimas. Kiekybiniai akredituoti fizikinių veiksnių tyrimai (sąsajos, poveikio trukmės nustatymas). Esamos rizikos dydžio įvertinimas ir dokumentavimas.
  4. Konkrečių esamos rizikos šalinimo / sumažinimo priemonių nustatymas (šalinimo/ mažinimo/ prevencinių priemonių plano parengimas, atsakingų asmenų paskyrimas).
  5. Numatytų veiksmų vykdymas (įgyvendinamos numatytos priemonės, supažindinami darbuotojai).
  6. Įgyvendintų priemonių veiksmingumo patikrinimas.
  7. Periodinė rizikos vertinimo peržiūra bei atnaujinimas (įvertinami įmonėje įvykę pasikeitimai, atsiradusios naujos rizikos).
Standartinis profesinės rizikos vertinimo procesas paprastai susideda iš pirmų 5 etapų. Jums pageidaujant, rizikos vertinimo paslaugas galime teikti bet kuriame pasirinktame etape, tačiau mūsų klientai  dažniausiai renkasi kompleksinį modelį. Galime atlikti tiek visų darbo aplinkoje esančių rizikos veiksnių įvertinimą, tiek, esant poreikiui, tik vieno ar kelių iš jų:
  • Fizikinių veiksnių, tokių kaip apšvietimas, mikroklimatas, triukšmas, vibracija,  matavimus bei įvertinimą
  • Cheminių 
  • Fizinių 
  • Ergonominių 
  • Psichosocialinių bei kitų rizikos veiksnių.