Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Techninė apžiūra karantino metu (DUK)

Kaip pasikeitė transporto priemonės techninės apžiūros atlikimo procesas karantino metu?

Rūpindamiesi visų mūsų saugumu, karantino laikotarpiu pakoregavome techninės apžiūros atlikimo tvarką:

Siekiant sumažinti viruso pernešimo riziką, karantino laikotarpiu, transporto priemonių techninė apžiūra atliekama valdytojui nedalyvaujant techninės apžiūros procese. Valdytojai, atvykę į techninės apžiūros stotį, turi atidaryti visus automobilio langus ir/ar duris bei keletai minučių palikti vėdintis automobilio saloną. Prie įvažiavimo į patikros liniją valdytojas perduoda automobilio raktelius ir reikiamus dokumentus kontrolieriui, o pats saugiai palaukia techninės apžiūros rezultatų lauke, prie išvažiavimo iš patikros linijos vartų. Transporto priemonės valdytojo dalyvavimas apžiūroje galimas tik išskirtiniais atvejais, jei pats kontrolierius dėl atitinkamų būtinų priežasčių taip nurodo valdytojui.

Karantino laikotarpiu kontrolierius turi vengti patekimo į automobilio saloną, todėl laikinai nebus tikrinamos įprastai automobilio salono viduje laikomos privalomosios saugos priemonės, o automobilio vidaus įrangos trūkumai tokie kaip: valdymo įtaisų, saugos diržų, sėdynių ir kiti pažeidimai, bus vertinami tik juos vizualiai apžiūrint iš išorės. Vadovaujantis karantino laikotarpiu galiojančia tvarka techninę apžiūrą atliekantis kontrolierius tikrinamo automobilio salone užtrunka ne ilgiau nei to reikia siekiant patikrinti stabdžių bei vairavimo sistemų veikimą, o dyzelinių automobilių atveju, ir išmetamųjų dujų dūmingumą.

Techninės apžiūros stotyse darbas karantino metu vyksta įgyvendinant Sveikatos apsaugos ministerijos ir Ekstremalių situacijų operacijų centro teikiamas rekomendacijas dėl elgsenos pandemijos metu, todėl visi kontrolieriai naudoja respiratorius arba apsaugines kaukes bei pirštines, prieš patikrą dezinfekciniu skysčiu plauna rankas, o kontaktai su automobilių savininkais/valdytojais yra apriboti iki minimumo.

Taip pat prašome transporto priemonės valdytojų būti supratingiems bei į techninę apžiūrą atvykti ne daugiau nei vienam šeimos nariui, dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), atvykus susipažinti su techninės apžiūros stotyje viešai skelbiama informacija bei laikytis privalomų nurodymų.

Siekiant sumažinti nebūtinų kontaktų su kitais asmenimis skaičių siūlome transporto priemonės apžiūrai užregistruoti iš anksto internetu.

 

Ar karantino laikotarpiui prasitęsia techninės apžiūros galiojimas? 

Susisiekimo ministro įsakymu, transporto priemonės techninė apžiūra, kuri pasibaigė karantino paskelbimo laikotarpiu, atidedama iki dienos, kai bus paskelbta karantino režimo pabaiga ir 30 kalendorinių dienų po jo, tačiau naujos techninės apžiūros galiojimas skaičiuojamas nuo esamoje TA rezultatų ataskaitos eilutėje „(8) Techninė apžiūra galioja iki“ nurodytos datos t.y. karantinas neprailgins šiuo metu galiojančios dviejų metų techninės apžiūros intervalo. Jei apžiūros atlikimo data buvo atidėta dėl karantino, valdytojas atvykęs į techninės apžiūros stotį vėliau, gaus trumpesnį apžiūros galiojimą tiek dienų, kiek vėliau atvyko nuo paskutinės apžiūros galiojimo pabaigos. Pvz., M1 klasės (lengvojo) automobilio apžiūra baigėsi 2020-04-20, o transporto priemonė apžiūrai pateikta 2020-05-03, taigi naujoji apžiūra galios iki 2022-04-20. Dėl šios priežasties rekomenduojama vizitą į techninės apžiūros stotį atidėti tik tais atvejais, kai iš tiesų būtina.

 

Ar karantino metu reikalingas vienkartinis leidimas atvykti į techninės apžiūros stotį, jei techninė apžiūra nebegalioja? 

Jei Jūsų automobilio techninė apžiūra baigėsi po karantino paskelbimo pradžios (nuo 2020 m. kovo 16 d.) iki pabaigos (2020 m. gegužės 31 d.) vienkartinio leidimo vykti į techninę apžiūrą nereikia.

Transporto priemonėms, kurioms techninės apžiūros galiojimo terminas baigėsi karantino paskelbimo laikotarpiu, o jų savininkai ar valdytojai negali atvykti į techninės apžiūros stotį (pvz. priklauso vadinamosioms rizikos grupėms, yra priversti izoliuotis ir pan.) vizitą į techninės apžiūros stotį galima atidėti iki karantino laikotarpio pabaigos. Tokioms transporto priemonėms yra numatytas ir papildomas 30 kalendorinių dienų laikotarpis, per kurį būtina atlikti atidėtą techninę apžiūrą.

Atkreipiame transporto priemonių valdytojų dėmėsį, kad karantino paskelbimo laikotarpiu važinėti transporto priemonėmis su pasibaigusiu techninės apžiūros galiojimu leidžiama tik tais atvejais, kai jų techninė būklė nekelia abejonių.